Radek Kubla bude povídat online o „Knihách mrtvých“

Radek Kubla bude povídat online o „Knihách mrtvých“

Program online platformy Kázetko živě v režii Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí pokračuje i v následujících týdnech. Předposlední březnový den si bude dramaturg M-klubu Marek Baroš povídat s Radkem Kublou o „Knihách mrtvých“. Program začne v 19 hodin a bude k vidění na YouTube a Facebooku Kulturního zařízení k vidění zdarma.

V dnešní době je život na Zemi často dáván do spojitosti s posmrtným nebem a peklem. Navíc máme i tendenci považovat se za nejvyspělejší a nejmoudřejší civilizaci, která zde na planetě Zemi, kdy žila. Lidé starověkých civilizací po celém světě, mnohdy označovaní jako primitivní, však vnímali svět, ve kterém žili, ale i svět, do kterého po smrti „odcházeli“, jinak. Různé starodávné moudrosti jsou nám všem dnes k mání i prostřednictvím Knih mrtvých. Každý z těchto zdrojů je jiný, každá Kniha se dívá na svět, ve kterém žijeme, ale i svět, kam po smrti odcházíme, z jiného úhlu pohledu. Zároveň jsou si však pojetím o neviditelných světech natolik podobné, že je to do očí až bijící, co všechno tito lidé o období po životě věděli. Vědecké výzkumy tyto jejich poznatky potvrzují, byť spousta informací a odkaz, který v textech, či obrazcích zanechali, je pro nás často ještě nesrozumitelný. „Tak kdo je vlastně tou vyspělou civilizací? V jakém světě tedy žijeme svůj život? Proč, v ani jedné pro mne dostupné Knize mrtvých, není o pekle žádná zmínka? Proč se bráníme připustit si možnost, že za oním, pro nás „známým“ světem, je ještě něco více, třeba i více než nebe? A co když je to vysněné nebe zároveň už i tady, na Zemi? říká, o čem bude vyprávět Radek Kubla z Energie srdce.

Na YouTube kanálu Kulturního zařízení naleznete také v pořadí první online povídání Radka Kubly o životě a smrti. Navíc si můžete naladit i jiné programy, jež byly vysílány v rámci festivalu Chaverut, či povídání Josefa Bosáka o jeho návštěvě v Amrénii a jeho současných aktivitách.

(smo#2021)