Nová divadla v M-klubu nabídnou Pavláska, Tellera i Divadlo Vosto 5

Nová divadla v M-klubu nabídnou Pavláska, Tellera i Divadlo Vosto 5

Nová kulturní sezóna je na spadnutí. S čerstvou nabídkou v rámci předplatného Nová divadla přichází také meziříčský M-klub. To nabízí celkem šest představení, v nichž bude excelovat Lukáš Pavlásek, Filip Teller, Divadlo Vosto 5 či Divadlo Republika. Výhodnou abonentku mohou zájemci pořizovat do 13. září 2020

I když jsou kulturní akce stále víceméně omezovány doporučeními Ministerstva zdravotnictví vztahujícími se ke stále aktuální pandemii koronaviru, je třeba si volné večery zpříjemnit dobrou kulturní akcí a odreagovat se tak na chvíli od okolního světa. A s odreagováním směrem k novým formám divadla přichází M-klub v aktuální nabídce předplatného.

To odstartuje v pondělí 5. října devadesátiminutovým stand up speciálem jednoho z nejpopulárnějších českých komiků Lukáše Pavláska. Druhý celovečerní pořad nazvaný Planeta slepic nabízí opět skvělou a originální zábavu ze života. V průběhu večera nastíní, jaké vyhlídky má naše slavná civilizace, kde vedle sebe žijí tak rozdílné bytosti, jako jsou ženy, muži a psi. Na závěr však dojde k tomu, že nakonec přežijí jen slepice.

Listopad nabídne monodrama Cikánský boxer v podání herce, moderátora, improvizátora a uznávaného zdravotního klauna Filipa Tellera. Příběhu o přátelství, které bylo v Třetí říši zakázané bude patřit středa 11. listopadu. Německé monodrama spisovatelky Rike Reinigerové z roku 2011, je inspirováno životním osudem hannoverského boxera, mistra Německa v polotěžké váze z roku 1933 Johanna Trollmanna zvaného Rukelie, jemužbyl titul později odebrán kvůli jeho romskému původu.

Z jiného soudku bude prosincové představení. Divadelní společnost Waxving Theatre přiveze ve čtvrtek 3. prosince originální loutkové představení Rok prasete o zlodějích, pažravcích, šarlatánech a o tom, co se stane, když je přirozený řád věcí vyměněn za levnou potulnou atrakci.

V novém roce se dočkáme Divadla Republika, jež zdramatizovalo jednu z nejprodávanějších knih známého českého novináře Jaroslava Kmenta. Satirické představení Boss Babiš se snaží s nadhledem a humorem najít odpovědi na otázky: Je Andrej mafián, nebo oběť? Je Babiš největším polistopadovým podvodníkem, který zdecimoval tuto zemi, nebo jsme všichni letadlo? Kabaretní inscenaci uvede M-klub v úterý 6. února.

O necelý týden později bude předplatné pokračovat jevištní rozhlasovou reportáží Divadla Vosto5 o objevu zapadlé ostravské kapely PROTON, která byla umlčena těsně předtím, než se stala slavnou. Strhující příběh zapomenuté hudební legendy, od které velikáni populární hudby i undergroundu čekali asi mnohem více. S hudební kometou zataženého nebe hluboké normalizace je totiž propleteno nevídané množství osudů současných hudebníků.

Závěrečným představením pak bude v dubnu filmovo-divadelně-hudební multimediální projekt Izolácia v podání československého seskupení Verejné deti. Izolácia vznikla před třemi lety v rámci projektu Batyskaf.

Abonentky na celou sezónu jsou k dostání za 650 Kč v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí do 13. září 2020. Poté půjdou do prodeje vstupenky na jednotlivá představení. Přehledný program naleznete na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2020)