Noc divadel v Kázetku bude online

Noc divadel v Kázetku bude online

Takzvaná druhá vlna pandemie koronaviru opět zamíchala kulturními kartami a uzavřela všechny prostory Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí. Zaměstnanci Kázetka se ale rozhodli, že návštěvníky potěší několika online projekty. Milovníci elektronické taneční hudby si přijdou na své při M-klub stream session Digitalis, kdo online budou také ke zhlédnutí výstavy místních galerií a ochuzeni nebudou ani o celostátní akci Noc divadel, která bude se online vysílat v sobotu 21. 11. od 19 hodin.

Preventivní opatření proti šíření nemoci Covid-19 mají obrovský dopad veškeré kulturní oblasti. To se podepisuje také na osmém ročníku Noci divadel, který proběh v omezeném režimu a povětšinou online. Online program připravuje také Kulturní zařízení, a to třetí listopadovou sobotu 21.11. od 19 hodin a sociálních sítích a YouTube kanálu Kulturního zařízení. Letošní podtitul akce je Divadlo a udr-život-elnost. S tím jsou spojené také uváděná představení a probíhající soutěže pro širokou veřejnost.

Kulturní zařízení uvede čtyři divadelní hry místních souborů. Děti se mohou těšit na loutkové divadlo Pohádky ze skládky o panence Bibi, jež se dostala na skládku, kde potkala řadu nových kamarádů. Ve hře budou použity loutky vyrobené doma dětmi z předem vyhlášené soutěže. Divadelní soubor Osoby blízké uvede pohádku Míja a Tyvík. Míje v jejím pokojíčku nic nechybí, ale stále má pocit, že má málo a požaduje toho stále víc a víc. Až jednou, když jí rodiče zase zamávají, že nemají čas a musejí do práce, sbalí si tašku a rozhodne se to TO, co ještě nemá, najít. Putuje světem ledu, džunglí, oceánem, setkává se se zvířaty a zjišťuje, že věci, které považuje za nezbytné, příroda vůbec nepotřebuje. Už unavena přichází do města, kde potkává Tyvíka...a na co ti dva přijdou, se dozvíte v naší pohádce.

S divadelní mikropovídkou Mravenci se do Noci divadel zapojí Soubor AnteArt. Autorkou povídky je Alena Mornštajnová, významná autorka a držitelka cen Kniha roku 2017 a 2019 a Česká kniha 2018. Místní Divadlo Zticha se zapojí komedií Velký mejdan o revoltě, konci světa a partnerských vztazích, v níž budou excelovat Lenka Valoušková, Michal Pupík Krupík, Zdravee, Petra Přikrylová a František Baláš pod režijní taktovkou Marka Baroše.

V rámci vysílání bude spuštěna také online šifrovací hra, která povede ke klíči od Zámecké truhlice pokladů, jež se plná skvělých cen od našich sponzorů. Zveřejněna bude také výstava výtvarných děl z recyklovaných materiálů. V příštím roce se snad všichni, při devátém ročníku Noci divadel, sejdeme osobně v prostorách Kázetka. Sledujte nás, těšíme se na vás! Více informací na www.kzvalmez.cz.

(smo#2020)