M-klub natáčí autorský seriál z prostředí fiktivního rádia

M-klub natáčí autorský seriál z prostředí fiktivního rádia

V M-klubu nečekají, až se jejich dveře otevřou návštěvníkům hudebních a divadelních produkcí. Díky vznikajícímu seriálu z prostředí fiktivního „Radia M“ hledají cesty, jak tvořit. První díl má premiéru v pátek 30. dubna 2021 ve 20 hodin na YouTube kanálu Kulturního zařízení a je ke shlédnutí zdarma. Produkci dalších dílů však mohou zájemci podpořit koupí dobrovolných e-Vstupenek.

„Radio M vysílá na skrytých vlnách a jeho obsluha nemá v oblibě posluchače až do takové míry, že ve chvíli, kdy moderátoři zjistí, že je někdo poslouchá, mění vysílací frekvenci. V radiu se mluví slušně, politická satira a vtípky jsou zakázány, stejně jako problémy, které hýbou společností. Ne vždy si ale moderátoři počínají úplně šikovně. Přes všechny nesnáze se ale stále snaží vysílat pouze dobrou energii,“ říká o námětu seriálu jeho autor Marek Baroš. Hlavní postavy to jsou opravdu svérázné. Ředitelka rádia je extraterestrického původu, jeden z moderátorů se živí pokoutními praktikami a další trpí maskovací úchylkou. To vše je ale možná lepší než být nešťastně zamilovaný nemrtvý. Do každého dílu Radia M je přizvané hudební uskupení, o kterém neexistující posluchači možná doposud neměli ani tušení. V pilotním díle se představí kapela Koně A Prase, v dalších pak Houby nebo 4DOGS.

Námět, scénář a herecké obsazení je pod hlavičkou místního Divadla Zticha. Přizvaní jsou ale i herci dalších meziříčských souborů jako je Divadlo Schod nebo Valouny. Režii a střih jednotlivých dílů si vzal na starost Zdravee.